Neden Biz?

TÜKETİCİ OLARAK;

 1. Sorgulayan, kıyaslayan, dünyadaki eşdeğerleri gibi hakkını arayan bir vatandaş olmak,
 2. Kalitesizlik karşısında sessiz kalmamak, sinerjik tepki gösterebilmek,
 3. Kullandığınız hizmet ya da mamul hakkındaki olumlu ya da olumsuz görüşlerinizi paylaşmak,
 4. Edindiğiniz tecrübeleri büyük kitlelere sunmak,
 5. Üretene daha iyisini üretmesi için düşünceler ile destek olmak,
 6. Gelecekteki beklentilerinizi ortaya koymak,
 7. Kullanılan mal ve hizmetin ergonomisi konusunda üreticiye geri besleme vermek,
 8. Kalitesizlik sonucunda oluşan maddi ve manevi kayıpları telafi edebilmek için yardım almak,
 9. Mevcutla yetinmemek, sürekli daha iyisini istemek,
 10.  Çözümün bir parçası olmak,
 11. Üreticinin ürün ve hizmetlerinin çevre ve sosyal etkilerini değerlendirmek,
 12. Ürün ve hizmetlerin güvenliğini ve sağlıklığını incelemek,
 13. Ürün ve hizmetlerin doğruluğu, güncelliği ve gerçekliği konusunda sorgulamak
 14.  

ŞİRKET YADA KURUM OLARAK;


1. Müşteri davranışları ve eğilimleri konusunda sağlıklı bilgi almak,
2. Sunduğunuz hizmetin kalitesi konusunda bilgi sahibi olmak,
3. Tüketici şikayetlerinin eğilimi konusunda fikir almak,
4. Pazarda nasıl algılandığınızı görebilmek,
5. İş mükemmelliğine ulaşmada müşteriden istifade etmek,
6. Gözümüzün önünde olan ama bir türlü telafuz edemediğimiz sistematik tüketici bilgilerini rasyonel olarak değerlendirmek, Gelecekte farkı yaratabilmek,
7. Tüketici şikayetleri almak ve çözüm üretmek konusunda yeterince cesur olduğunuzu göstermek,
8. Müşteriden gelecek bilgileri gelecekteki ürün tasarımlarında kullanabilmek, ektörün lideri olabilmek,
9. "İyi, kötüdür" diyebilmek ve daha iyisini aramak için;
10. Farkı Yaratabilmenin Sırrı: Değişimi Algılamak, Müşteriyi Tanımak ve Onunla Sinerji Oluşturabilmek

 

Bu amaç ve hedefler, müşteri geri bildirimlerini toplamaya, müşteri ihtiyaçlarını ve tercihlerini anlamaya ve bu bilgileri sunulan hizmet ve ürünlerin kalitesini iyileştirmek için kullanmaya odaklanır. Ayrıca, müşteri şikayetlerini ele almada proaktif davranarak ve sürekli yenilik ve iyileştirme yolları arayarak sektörde lider olmayı hedefliyorlar. Ayrıca müşteriler, üreticiler ve son kullanıcılar arasında etkin iletişim ve işbirliği için bir platform oluşturmayı hedefliyor. Pazar trendlerini anlayıp adapte ederek ve müşteri ile sinerji yaratarak kalite bilincine sahip kişi ve kuruluşların ilk tercihi olmayı hedeflemektedir.

 

 

NASIL ÇALIŞIYORUZ?


Bu amaç doğrultusunda, üreticilerin ürün ve hizmetlerinin kalitesi hakkında geri besleme almasını, müşterilerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine cevap verebilmelerini, son kullanıcıların ürün ve hizmetlerin ergonomisi, güvenliği ve sağlıklığı konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlamak için çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca, üreticilerin ürün ve hizmetlerinin çevre ve sosyal etkilerini değerlendirmelerine, müşterilerin ürün ve hizmetlerin doğruluğu, güncelliği ve gerçekliği konusunda sorgulamalarına ve son kullanıcıların ürün ve hizmetlerin ergonomisi konusunda geri besleme vermelerine olanak tanıyoruz. Vizyonumuz, kaliteyi arayan herkesin ilk adresi olmaktır ve bunu gerçekleştirmek için sürekli olarak çalışıyoruz.

ŞİKAYET OKUMA


Sitede yayınlanan şikayetleri son gelen şikayetten itibaren tarih sırasıyla okuyabileceğiniz gibi, firmalara ve kategorilere göre de görebilir veya site içi arama motorunu kullanarak “anahtar sözcükler” aracılığıyla aramalar yapabilirsiniz. Her bir şikayeti okurken, şikayete, firma ile görüşmelere ve şikayet hakkındaki üçüncü kişiler tarafından yazılmış yorumlara ulaşabilirsiniz.

ÜYE FİRMA


Yeni bir şikayet web sitemizde yayınlandığında, şikayet edilen firma sistemimize üye ise, hakkında şikayet geldiğine yönelik otomatik bir bilgilendirme mesajı gönderilmektedir. Her üye firmanın kendine özel web sayfası vardır. Firma sorumluları firma bölümünden giriş yaparak gelen şikayetlerine, şikayetçi ile müzakere süreçlerine, şikayetçinin irtibat bilgilerine buradan ulaşabilirler.

ÜYE OLMAYAN FİRMA


Eğer firma çözüm platformumuza üye değilse, irtibat bilgilerine ve firmadan sorumlu birilerine ulaşılmaya çalışılır. Sistemimizden haberdar değillerse, hakkımızda ayrıntılı bilgi verilir ve haklarında gelen şikayetlerin mevcut durumu konusunda raporlar sunulur. Şikayetleri cevaplaması için yol gösterilir, üyelik süreci anlatılır. Bütün gayretlere rağmen duyarsız kalmakta ısrar eden firma ve kurumlar ise her yeni şikayet geldiğinde yeniden ikaz edilir.

Çıktığımız kalite yolculuğunda, sizlerin ilgisi ve desteğiyle her geçen gün büyüyoruz. Öneri ve eleştirileriniz, sizlere daha iyi hizmet sunabilmemize katkıda bulunacaktır.
Kibrissikayet.com - Çözüm Platformu, "Her şikayet bir armağandır" paradigmasının günümüz şirket ve kurumlarında bir değer olarak kurumsallaşmasına hizmet etmektedir.
Kibrissikayet.com, Çözüm Platformu kullanılarak, alınmış mal ve hizmetlere yönelik problemlere çözümler bulunabilmekte, firma ve kurumlar ile hükümet organlarına ilişkin öneriler yapılabilmektedir.